NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Wirtualna rzeczywistość z twojego smartfona! Nadchodzi Vrizzmo, polskie, pierwsze na świecie gogle 3D

2014-12-10 14:14:39

Nowe gry pod względem graficznym nie mają już nic wspólnego z dużymi, widocznymi pikselami, poligonami i kanciastymi strukturami znanymi sprzed kilku lat. Oczywistą popularność zyskują też gry mobilne, które instalowane na telefonach pozwalają szybko i łatwo przenieść się w świat ulubionej zabawy. Ilość aplikacji rozrywkowych rośnie z dnia na dzień, gracze otrzymują coraz ciekawsze tytuły.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wirtualną rzeczywistością (VR) polska firma Vrizzmo sp. z o. o. opracowała gogle do obsługi VR na telefonach komórkowych. Partnerem dystrybucyjnym została firma IQ Publishing sp. j., znany dystrybutor gier i multimediów.

Vrizzmo VR to pierwszy na świecie produkt w masowej sprzedaży, przeznaczony do zastosowań domowych, umożliwiający dostęp do bogactwa aplikacji do wirtualnej rzeczywistości. Gry i programy tego typu regularnie ukazują się na najpopularniejsze platformy  - Android i Apple iOS. Zakładając gogle Vrizzmo można polatać szybowcem, zagrać w ulubioną grę FPP, obejrzeć film w trójwymiarze, czy siedząc w domowym fotelu, przenieść się do muzeum lub „z bliska” ocenić wnętrze nowego modelu samochodu. Granice nie istnieją, stanowi je tylko wyobraźnia programistów!

Serce Vrizzmo VR stanowi zaawansowany układ podwójnych soczewek. W porównaniu z innymi urządzeniami o podobnym zastosowaniu, system optyczny Vrizzmo nie generuje zniekształceń sferycznych (tzw. barrel distortion). Obraz, który dociera do użytkownika charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem. Układ optyczny zamknięto w eleganckiej, kompaktowej obudowie o wymiarach 169x90x80 mm. Z przodu urządzenia znajduje się slot do umieszczenia smartfona pełniącego rolę wyświetlacza. Vrizzmo VR obsługuje smartfony o przekątnej ekranu od 4,5 do 5,7 cali. Praktyczny system pasów umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z gogli zakładanych na głowę.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne z Google Cardboard i innymi urządzeniami do VR, dzięki czemu gracz korzystający z gogli Vrizzmo bez przeszkód skorzysta z aplikacji przygotowanych na inne systemy VR. Vrizzmo umożliwia emulację Oculus Rift (na chwilę obecną programowo, a w przygotowaniu także sprzętowo) a co za tym idzie korzystanie z coraz bogatszej oferty oprogramowania dla tego urządzenia. Vrizzmo zaprojektowano z myślą o przyszłym rozwoju VR. Już teraz mamy możliwość instalacji dodatkowych akcesoriów – np. kamery 3D, dodatkowej baterii. Na obudowie umieszczono przyciski, za pomocą których można szybko i łatwo obsługiwać gry i programy. Każdy użytkownik Vrizzmo dowolnie dostosuje swoje gogle montując specjalne, atrakcyjne maski z grafikami z ulubionej gry (np. logo, grafiki, postaci z gry). Zabawę z Vrizzmo wzbogacimy też podłączając do smartfona kontrolery bezprzewodowe – np. pady Bluetooth.

Po darmowej rejestracji urządzenia użytkownicy Vrizzmo otrzymają dostęp do dedykowanego centrum agregującego software VR oraz pakiet startowy zawierający wybrane gry i programy VR, które wprowadzą w wirtualny świat. Dla programistów zostanie udostępniony zestaw narzędzi (tzw. SDK)do Vrizzmo, dzięki któremu niezależni twórcy będą mogli tworzyć nowe gry i aplikacje VR. Projektanci Vrizzmo pracują nad autorskimi programami i grami, które zostaną udostępnione już niedługo.

Vrizzmo VR to produkt polski przygotowany i produkowany przez rodzimą firmę Vrizzmo sp. z o.o. Po raz pierwszy gogle zostały zaprezentowane na Europejskim Festiwalu Gier Digital Dragons w maju  w 2014 roku i zyskały duże zainteresowanie graczy oraz mediów growych, zarówno krajowych jak i zagranicznych „Ciężko pracowaliśmy aby oddać użytkownikom atrakcyjny produkt. Naszym priorytetem  było utrzymanie najwyższej jakości systemu optycznego (2 soczewki!) w połączeniu z małymi rozmiarami i uniwersalnością gogli.” – powiedział Dariusz Żołna, autor projektu. „Dzięki Vrizzmo Polska wyprzedza zagranicznych gigantów na rynku konsumenckim! Fantastyczne cechy użytkowe czynią z naszych gogli bardzo atrakcyjny, ciekawy i mamy nadzieję, pożądany produkt dla wszystkich posiadaczy telefonów, miłośników gadżetów, gier, rozrywki i nowinek IT.” – dodał Tomasz Mazur dyrektor zarządzający IQ Publishing.

Premiera rynkowa gogli Vrizzmo VR odbędzie się 8 grudnia.

Sugerowana cena detaliczna Vrizzmo VR została ustalona na 399,00 PLN. Produkt trafi do sprzedaży w wybranych sieciach handlowych, sklepach specjalistycznych, sprzedaży internetowej,  a także będzie dostępny w promocyjnej cenie na oficjalnej stronie produktu.

Strona internetowa gogli Vrizzmo VR: www.vrizzmo.pl

Fanpage Vrizzmo: www.facebook.com/Vrizzmo
WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: